ایرانیان عیدتان مبارک

یا مقلب القلوب والابصار

یا مدبر الیل و النهار

یا محول الحول والاحوال

حوّل حالنا الی احسن الحال

    

برآمد باد صبح وبوی نوروز             به  کام دوستان وبخت پیروز

مبارک بادت این سال وهمه سال      مبارک بادت این روز وهمه روز

جشنهای آیینی عموماً مناسبتها وخصلتهای ویژه ای دارند که در میان اکثراقوام مشترک است ، مهمترین ویژه گیهای جشن یا عید ، ریشه های مذهبی ، اساطیری آن است که به آن هاله ای از تقدیس می بخشد . واژه جشن از ریشه YAZ ، به معنی نیایش وپرستش است است وجشن نوروز نیایش در روز نو است وسپاس این که سالی دیگر از زندگی آغاز شد که سر سال است وپیشانی سال نو... واعتقاد پارسیان در مورد نوروز آن است که اولین روزی است که زمانه وبدو فلک به گشتن آغاز شده .

در عین حال ، جشن به واقعه ملی خاصی که رنگ اسطوره به خود گرفته است نیز تعلق دارد و وسرانجام ، مناسبت دیگر جشن یا عید ، رابطه آن با طبیعت است .

در ایران علاوه بر جشنهای دینی ومذهبی مثل عید قربان ، عید فطر ، عید مبعث ، عید غدیر و... جشنهای باستانی واسطوره ای مثل نوروز وجود دارد که از دوران کهن به یادگار مانده است .

باری برگه های سال 1389 خورشیدی ورق خورد و هم اکنون در آستانه فرارسیدن بهار سال جدید هستیم آرزومندیم که تبریکات صمیمانه ی ما به مناسبت آغاز سال نو مورد قبول شما عزیزان واقع گردد و میمنت سال جدید طلیعه ی موفقیت های بزرگ برای شما باشد . در لحظه حلول سال نو با زمزمه کردن دعای عرفانی , یا مقلب القلوب و الابصار , دعا گوی ما هم باشید . عید بر همگان مبارک باد .

/ 5 نظر / 6 بازدید
شهرکی

دلت شادولبت خندان بماند.برایت عمرجاویدان بماند.خدارامیدهم سوگندبرعشق.هرآن خواهی برایت آن بماند0به پایت ثروتی افزون بریزد که چشم دشمنت حیران بماند.تنت سالم سرایت سبزباشد.چراغ خانه ات تابان بماند.تمام فصل سالت عیدباشد.برایت زندگی آسان بماند..ممنون استاد

ماه دیم دهواری

سلام وخسته نباشید ازمطالب بسیارزیبایتان سپاسگذارم