گزارش عملکرد شهرداری قسمت یازدهم

بازنگری طرح جامع :

با توجه به اعتراضات و مغایرتهایی که در طرح جامع شهر وجود داشت و باعث سردرگمی و عدم صدور مجوز برای ساخت می گردد در اولین گام در دی ماه سال 92 در جلسه ای با حضور استاندار بحث و پیشنهاد بازنگری طرح و با مساعدت و همکاری و پیگیری جناب استاندار و مسکن و شهرسازی با پیشنهاد طرح جامع به مناقصه گذاشته شد

مهندسین شهر خانه مسعولیت بازنگری را بر عهده گرفتند و در این بازنگری کاربری ها اصلاح خواهند شد  ، عرض معابر منطقی می شوند ، مشکلات چندین و چند ساله پلاک 991 حل ، اراضی واقع در بلوار حیدر شهرکی ( رضوان نژاد ، دامن سبز )  به محدوده شهری اضافه خواهند شد و اجازه ساخت و ساز داده خواهد شد.

حریمهای شهری بازنگری می شوند و با دادن مجوز قانونی به این محدوده ها می تواند به افزایش درآمد شهرداری اضافه  می شود

طرح تفضیلی شهر زابل در مورخه 8/10/88 به شهرداری زابل ابلاغ شده و طی سالهای گذشته و به تدریج نواقص طرح فوق الذکر مشخص گردیده که مهمترین آنها عبارتند از :

  • وجود ابهامات  فراوان در ضوابط طرح تفضیلی
  • وجود مقایرت بین طرح تفضیلی و طرحهای موضوعی ( بافت فرسوده )
  • پیش بینی تعریض هایی با متراژ بالا در معابر اصلی شهر
  • عدم وجود بودجه و منابع مالی مکفی برای شهرداری جهت اجرای طرحهای مربوط به تملک و اجرای فضای سبز ، پارکینگ و غیره

با توجه به موارد فوق ودلایل دیگر شهرداری زابل مصمم گردید نسبت به پیگیری بازنگری طرح تفضیلی اقدام نماید که در همین راستا مکاتبات و جلسات فراوانی برگزار گردید که در نهایت اداره کل راه وشهرسازی پس از طی مراحل قانونی برگزاری مناقسه در مورخ 22/4/93 طرح بازنگری طرح تفضیلی شهر زابل را به مهندسان مشاور شهر خانه محول کرد .

مهندسان مشاور شرکتی است که دفتر اصلی آن در شهر اصفهان قرار دارد و دارای سیستم مدیریت کیفی می باشد . لازم به ذکر است شرکت مذکور در سال 1367و 1371 طرحهای جامع و تفضیلی شهر زابل را تهیه و به تصویب مراجع ذیصلاح رسانده است.

مسائل و مشکلاتی که در این مدت یکسال بروز کرد

-      بارش برف و برودت سرمای شدید که در نتیجه این شرایط بحرانی باعث آبگرفتگی و تخریب آسفالت شهر شد و این نیز باعث ایجاد رکود کاری در کار ما نشد .

 

/ 0 نظر / 34 بازدید